הריון, לידה והורות

החיים כמטוטלת: בין סובייקטיביות לאובייקטיביות בתפקיד ההורי- זוהי סקירה מקצועית של כנס שהתייחס להיבטים המגוונים של המעבר להורות, החל משינויים במוח של ההורה המגדל והתינוק בהתאם לקשר ביניהם, דרך תיאוריות פסיכואנליטיות וכלה במעגלי תמיכה חברתית וקהילתית להורים בראשית דרכם.

בדרך לאימהות: תפקיד ההתבוננות- על ההריון כהזדמנות לעצור ולהתבונן על האמא שנרקמת בבטן פנימה…

טיפים לתקופת ההריון- ריכזתי עבורך, האמא שבדרך מספר טיפים כיצד לעבור את התקופה הזו ולהיערך ל"יום שאחרי".

הריון והורות- איך מגיעים לאיזון, אם בכלל?  במאמר זה אני מציעה רעיון של חוויות אובדן מגוונות במהלך ההריון שכדאי לעבד ולהכיר עוד לפני הלידה על מנת לסייע להסתגלות לשינוי.

הליך הלידה וחווית הלידה – מה ההבדל בעצם ולמי אכפת? - מאמר שפורסם באתר עמותת "נשים לגופן", ועוסק בחשיבות ההיערכות של היולדת ללידה, האינטרקציה שלה עם הצוות המיילדותי והתכווננות הצוות, בכדי לסייע לנשים לעבור לידה מיטיבה וכדי לצמצם את הסיכון לחוויית לידה טראומטית שפוגעת באם, בתינוק ובקשר המתהווה ביניהם.

התמודדות אחרי לידה- השתתפות בפאנל מקצועי והצגת נקודת המבט שלי על אתגרים בהתמודדות אחרי לידה.

על אימהות

אימהות: בין האישי לחברתי- זהו מאמר סקירה שכתבתי בעקבות יום עיון במסגרת החוג ללימודי מגדר במכללת בית ברל. יום העיון שכותרתו "אמא אין רק אחת" עסק בהיבטים שונים של אימהות מנקודת מבט סוציולגית ופוליטית. בסקירה הראיתי כיצד התבוננות מעין זו על מושג האימהות תורמת לעבודה הפסיכולוגית בקליניקה.

"עובדת מעולה ואמא נהדרת – הסטנדרט הכפול של האמהות" ראיון ל "מעריב".

על אבהות

תפקידי האב בחיי הבת- זהו מאמר סקירה שכתבתי אודות הרצאתה של ד"ר גילה עופר במסגרת סדרת ההרצאות שארגן מרכז "חוכמת נשים".

על הורות לילדים עם צרכים מיוחדים

הורות מיוחדת: מה זה אומר להיות הורה לילד עם אוטיזם או עם צרכים מיוחדים-  זהו מאמר סקירה שכתבתי בהמשך ליום עיון על הורות ואוטיזם מטעם האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.  במאמר סקרתי את ההתמודדויות המורכבות של הורים לילדים עם אוטיזם ואת האתגרים המיוחדים שניצבים בפני אוכלוסיית המטפלים והמטפלות בהורים לילדים אוטיסטים.

 

Comments are closed.