ליווי אישי וזוגי לפני ובמהלך הריון

תמיכה אישית וזוגית בהריון ולידה

הריון הוא אירוע שאמנם קורה להרבה נשים בעולם מדי יום, אבל מעבר למאפיינים המשותפים, זהו אירוע אינטימי, שרב הנשים מתמודדות איתו בכוחות עצמן או במסגרת הזוגיות. חלק מתמודדות במסגרת זוגית וחלק לבד. חלק בגיל צעיר ואחרות בגיל מתקדם. חלק מכם מתמודד וודאי עם קשיים הנובעים ממאפיינכם האישיים- היותכם במערכת יחסים סטרייטית או לא, מצבכם הכלכלי, בשלותכם הגופנית והנפשית להריון ולהורות, כניסה מהירה להריון או כניסה איטית ומרובת סיכונים בטיפולי פריון וכן המערכת החברתית התומכת בכן/ם.

אם מדובר בשלב שלפני ההריון, הנכן/ם מוזמנות/ים לחלוק את ההתלבטויות, החששות שבדרך, ואני מבטיחה לתת מקום באופן בלתי שיפוטי לכל רגש שיעלה, ולספק תמיכה נפשית וגם כמה עצות יעילות להמשך הדרך. זהו גם המקום לאלו מכם המצויים במהלך טיפולי פוריות ומחפשים מקום שיכיל את הפחד והתקווה שבלב ויסייע בחיזוק אורך הרוח ובהתמודדות האישית עם משמעויות התהליך.

אני מזמינה אותך או אתכם/ן כזוג להיערך לקראת השינוי שעומד להתחולל בחייכם/ן,  עם הגעתו של ילד ראשון ובכלל עם הרחבת המשפחה (מתאים גם למי שכבר אמא/הורים).

אם מדובר בלידה ראשונה, הרי שזו הזדמנות נהדרת להיערך להורות, ולהתמודד מבעוד מועד עם חלק מהקונפליקטים הכרוכים בה. בשיחה אישית נתמודד עם החששות, התקוות, הדפוסים המוכרים של ההתנהגות ואלו שעוד לא ידועים כהורה. ניערך ברמה הרגשית גם ללידה עצמה. נאתר ונדגיש את הכוחות שיסייעו בדרך להורות ראשונה ונבחן כיצד ניתן לסכל מכשולים אפשריים.

אם מדובר בלידה שנייה ואילך, נוכל להסיק מסקנות מהנסיון שהיה עד כה כאמא/ כהורים ולהפיק לקחים: מה היית רוצה לשנות? מה היית רוצה שיישאר דומה? נדבר בנוסף על ההתמודדות רבת הממדים במשפחה, לרבות יחסי אחים ואחיות. כמו כן נבחן כיצד הרחבת המשפחה תשפיע על היבטים אישיים כמו זוגיות או קריירה בחיי כל אחד מבני הבית.

הפגישות מתקיימות בקליניקה נעימה בכפר ביל"ו.

צרו קשר:  054-4391982

mail@orabarkan.co.il

 

 

 

Comments are closed.