אודותיי

שמי אורה, פסיכולוגית קלינית(מ.ר. 110011) בעלת נסיון בטיפול במבוגרים ובבני נוער ועם רקע לא פורמאלי בלימודי נשים ומגדר. את התואר הראשון בפסיכולוגיה ובמדע המדינה סיימתי בהצטיינות והמשכתי לתואר השני בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר באוניברסיטת תל אביב. את עבודת התזה שלי עשיתי בהנחיית פרופ' חיים עומר, מחבר הספרים: הסמכות החדשה: במשפחה, בבית הספר ובקהילה שיקום הסמכות ההורית וספרים נוספים בנושא הורות וטיפול בכלל. העבודה עסקה בגיוס תמיכה להורים החווים קשיים בהורות מול ילדיהם. פירטתי כיצד אפשר וכדאי להיעזר ביתר שאת באבות, בבני משפחה, בבית הספר ובקהילה.

כיום אני עובדת במרפאה לבריאות הנפש בלוד, ועוסקת באבחון ובטיפול במבוגרים וכן בהנחיית קבוצות טיפוליות. לפני כן עבדתי במשך שנתיים במרכז לבריאות הנפש באר יעקב, במחלקה סגורה לנשים, שם ריכזתי את כל היבטי הטיפול במטופלות, החל משיחות פרטניות, פגישות עם המשפחות וכלה באיתור פתרונות בשיתוף עם גורמי רווחה.

בקליניקה הפרטית אני מציעה טיפול פסיכולוגי פרטני בנושאים שונים. כמו כן הוכשרתי להציע טיפול פסיכולוגי לאנשים שחוו אירוע טראומטי וסובלים מהפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) בשיטת החשיפה הממושכת (PE). זוהי השיטה המובילה היום בעולם לטיפול בטראומה, והיא מיושמת בטיפול קצר מועד (בין 8-15 פגישות), על בסיס הגישה ההתנהגותית -קוגניטיבית, תוך התמקדות בטראומה ובאופן בו השפיעה על חיי המטופל/ת. מטרת הטיפול להשיב למטופל/ת את תחושת השליטה על חייו ולהחזירו/ה לתפקוד מלא בחיים ולשיפור היחסים עם הסובבים אותו/ה.
בנוסף, אני מלמדת פסיכולוגיה חברתית באוניברסיטה הפתוחה ומרצה בפורומים מגוונים (למשל עבור צוות קו ייעוץ להורים של ויצ"ו, פרויקט מיקרוסינמה)
במקביל לכך, מזה מספר שנים אני עוסקת בלמידה ובעשייה מגוונת בתחום נשים ומגדר באקדמיה ובשטח. סיימתי לימודים בקורס "פריון, לידה והורות" באוניברסיטת תל אביב. לפני כן השתתפתי בקורס העוסק בטיפול בנשים בגישה פמיניסטית במסגרת מרכז יעוץ לאשה. באותו זמן הנחיתי בשותפות עם פרופ' דפנה יואל ומנחות נוספות קבוצת סטודנטים באוניברסיטת תל אביב. הקבוצה עסקה בהתמודדויות שונות מהיומיום עם נושא המגדר, הזהות המגדרית והזהות המינית.

בשנים האחרונות מצאתי עצמי משלבת באופן טבעי ומתבקש בין שני התחומים הסוחפים אותי בעניין בלתי נדלה: פסיכולוגיה ומגדר. במסגרת שילוב זה אני פוסעת אל סוגיות טיפוליות שונות תוך שימוש בהכשרתי הפסיכולוגית ובידע שרכשתי בתחום לימודי נשים ומגדר. אני מאמינה שבדרך זו אני יוצרת תמהיל מיוחד בין רגישות, הקשבה והכלה  ובין חשיבה ביקורתית, שמביאה בחשבון גורמים תרבותיים וחברתיים כמשמעותיים לעיצוב האישיות ומהות החיים של כל אדם.

אל עבודתי היום אני מביאה את הנסיון שרכשתי בהתנסויות קודמות, ואני מוקירה כל אחת מהן על האופן בו העשירה את יכולתי המקצועית. בין התנסויות אלו, עבדתי במשך שלוש שנים כפסיכולוגית בשירות פסיכולוגי חינוכי במרכז הארץ, וקיימתי הדרכות הורים לילדים מהגיל הרך ועד גיל ההתבגרות, שיחות טיפוליות עם בני נוער והנחיתי צוותים מקצועיים. לפני כן, במהלך לימודיי לתואר השני פעלתי במסגרות מגוונות לטיפול נפשי וביניהן:

  • המרפאה לבריאות הנפש בפתח תקווה, שם טיפלתי באוכלוסיה בוגרת ובקשיים שונים כמו דכאון, חרדה וקשיים משפחתיים. מטופליי היו בגילאים שונים ומרקעים תרבותיים ולאומים מגוונים, ובזכותם הבנתי עד כמה חשוב להתייחס לאדם באופן הוליסטי, כמכלול של האישי, המשפחתי, החברתי והתרבותי.
  • המרפאה לבריאות הנפש, צה"ל, שם טיפלתי בחיילים ובחיילות שהתמודדו עם קשיי השירות ועם קשיים אישיים אחרים.
  • היחידה להדרכת הורים בשניידר, שבה השתתפתי במערך הטיפולי ואף סייעתי להכשרת חלק מהצוות בהקניית הגישה הטיפולית.
  • המרפאה להפרעות אכילה בתל השומר, שם תמכתי בנערות המאושפזות.

אני מזמינה אותך להכיר ולצאת לדרך משותפת של חקירה משמעותית של הנפש יחד עם ראייה מפוכחת ומעשית. ביחד נתמודד עם הקשיים ונעצים את נקודות האור בחייך.

 

Comments are closed.